Aloe Vera - blog o zdraví
Blog
Zdravie z prírody
>

Cievy a ich kondícia - Blog - príbehy - Zdravie z prírody

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Cievy a ich kondícia

Publikoval Viera Samselyová v Aloe Vera · 30/8/2013 18:19:03
Tags: VS

Spomenula som si, ako môj ocko hovorieval na kontrole v ambulancii cievneho lekára: „Pán doktor, nemáte takú kefku ako na fľaše aj na cievy? To by som potreboval!“  
Môj ocko bol známy vtipkár, ale jeho zdravie dosť pokrivkávalo.  Mal aterosklerózu a tá postupne komplikovala jeho zdravotný stav stále viac a viac. Nenarodil sa s týmto ochorením Získal ho svojim spôsobom života.
Ako hovorí príručka : Ateroskleróza, čiže kôrnatenie tepien, je ochorenie, pri ktorom dochádza k ukladaniu tukových látok do stien tepien. Cievy sa stávajú krehkými a môžu praskať.
Ale ako si udržať cievy v kondícii? Ako rozpustiť tukové látky na ich stenách? Ako nedopustiť, aby ich steny boli krehké?  Ako sa chrániť, prípadne zastaviť ochorenie? Príručka radí odbúrať rizikové faktory. Zdravo sa stravovať, nefajčiť, znížiť krvný tlak, vyhýbať sa stresu, hýbať sa....
Predstavme si, že odteraz všetci budeme tieto rady dodržiavať. Budeme jesť veľa zeleniny a ovocia, vyhneme sa mastným jedlám, zvýšime príjem vlákniny. Do práce nepôjdeme autom, ale pešo. A možno ešte pridáme zopár kilometrov na bicykli. Prestaneme piť alkohol, fajčiť a hádať sa. Stačí to? Určite nie! Kto nám vyčistí organizmus od toho, čo sme za roky nášho života do neho naukladali?
Predstavme si džbán do polovice naplnený špinavou vodou. Jedného dňa si povieme, že v ňom chceme mať už iba čistú vodu. Ale ak tú špinavú nevylejeme a džbán nevyčistíme, tak v ňom tú čistú vodu mať nikdy nebudeme.
Potrebovali by sme  kefku na cievy, ako hovoril môj ocko. Ale viete, čo? Mám dobrú správu!!!  My tú kefku máme!!! Naozaj ju máme. Tou kefkou je Aloe vera gél od LR. A obzvlášť ten s pridaným extraktom zo žihľavy.  Gél čistí náš organizmus, čistí naše cievy, rozširuje kapiláry. Znižuje krvný tlak. Tým, že obsahuje kremík zo žihľavy, dodá našim cievam pružnosť. Dokonca pomôže aj s anémiou. Tým, že prečistí náš organizmus, cítime sa lepšie.
Ako to viem? Jednoducho. Vyskúšala som ho na vlastnej koži. Jedného dňa (presne 23.1.2012) som sa rozhodla vyriešiť si svoj problém s vysokým krvným tlakom. Dovtedy som brala 10 rokov tabletky (Coronal, Tritazide). Za 16 mesiacov, počas ktorých som pila Aloe vera gél, sa mi podarilo postupne vysadiť tabletky a od 17.6.2013  neberiem žiadne, Tlak mám normálny 120/80 a rozbor krvi dokazuje nielen vynikajúce hodnoty cholesterolu, ale upravil sa mi aj krvný obraz. Aloe vera mi veľmi pomohla. A nielen mne. Dokonca som sa rozhodla, že Aloe vera gél budem piť stále. Prečo? Lebo mám rada svoje telo, svoje cievy a rada sa rozmaznávam, Aloe vera gél je aj prevenciou proti rakovine. Preto mi stojí za to neprestať ho užívať.
Možno si poviete : „Mne nič nie je. Ja som zdravý. Mňa nič nebolí“  To je všetko pekné. Ale keď už vám niečo bude, tak ako mne, potom už len zachraňujete to, čo horí. Potom siahate po tabletkách, lebo potrebujete akútnu pomoc. Naozaj potrebujete nechať plameň choroby vo vás rozhorieť? Prečo sa nemáte natoľko radi, aby ste upratali aspoň dvakrát do roka svoje telo tak ako svoj byt?  Vaše cievy vás nechytia za ruku a nepovedia vám: „Hej ty, jedz aj zeleninu, nielen vyprážané rezne. Máme priveľa tuku.“ Cievy vám to povedia „len“ zvýšenou hladinou cholesterolu na preventívnej prehliadke. Kto by sa tým zaoberal, veď to predsa nebolí.
Zamyslite sa a poďte  pre svoje zdravie niečo urobiť. Môžem Vám poradiť.


  Viera Samselyová
comments powered by Disqus
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky