Aloe Vera - blog o zdraví
Blog
Zdravie z prírody
>

Tekuté colostrum zdolalo chrípku - Blog - príbehy - Zdravie z prírody

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Tekuté colostrum zdolalo chrípku

Publikoval Vladimír Baránek v Colostrum · 26/8/2013 16:22:00
Tags: VB

Moja prvá skúsenosť s tekutým colostrom sa odohrala v apríli roku 2010. Bol štvrtok poobede 16.00 a ozve sa zvonenie na mojom mobile. Bol som vtedy v kancelárii v Prešove. Pozriem na telefón, volá syn. Môj syn je futbalista. V tom čase hrával za Lokomotívu Košice. Prevzal som hovor a začal sa príbeh s tekutým colostrom. "Ahoj oci som doma z tréningu a som chorý. Všetko ma bolí, asi mám teplotu". "Juraj ľahni si o chvíľu prídem."
Zložil som telefón a nastali zaujímavé myšlienkové pochody. Najprv mi prebleslo mysľou, už je to opäť tu. Nebude môcť nastúpiť v sobotu na zápas, týždeň bude maródovať, ďalší týždeň sa bude zotavovať a potom bude môcť pomaly znova začať trénovať. Takýto scénar sa u neho opakoval často. Poctivo trénoval 2-3 mesiace, nabral formu a zrazu bum, choroba.
Hneď však nasledovala druhá, tak trocha kacírska myšlienka. Super, konečne môžem vyskúšať, čo dokáže tekuté colostrum.
Zobral som fľaštičku tekutého colostra, nasadol do auta a išiel som domov. Doma som zmeral synovi teplotu a mal 39,2. Celé telo ho bolelo, mal problém vstať z postele. Typické príznaky chrípky. Hneď som mu dal 20ml tekutého colostra a zaľahol opäť do postele. Ja som sa vrátil ešte do kancelárie. Po dvoch hodinách som sa vrátil domov a tu ma čakalo prvé prekvapenie. Zmeral som synovi teplotu a ... nastalo milé prekvapenie, teplota mu klesla na 37,1. Pred spaním už bola teplota 36,9. Dostal ešte 20 ml colostra a ráno nás čakalo ďalšie prekvapenie. Syn vstal a cítil sa akoby včera ani nemal teplotu. Nič ho už nebolelo, teplota 36,6. Keďže v tom čase študoval, po obede išiel do školy a po škole, samozrejme bez môjho vedomia, išiel na tréning. To viete, mladosť, pochabosť. V sobotu sme mali školenie mimo Prešova takže ja ani manželka sme neboli doma. Podvečer sa ozval opäť telefón. Syn mi oznámil, že vyhrali zápas a on tiež hral. Potom ešte dodal, že si teraz meral teplotu a má 38,5. Nakázal som mu aby si dal colostrum a zaľahol. V nedeľu, keď som sa vrátil domov, už bol opäť fit. "Naordinoval" som mu kľud v pondelok, utorok a od stredy už bez problémov zvládal tréning.
Tak toto bola moja prvá skúsenosť s tekutým colostrom. Odvtedy už podobných skúseností mám desiatky. Samozrejme, že pri chorobe je potrebné, aby si organizmus oddýchol od fyzickej námahy. Ideálne je, keď popri užívaní colostra aj zaľahnete na 2-3 dni a organizmus si s chorobou za pomoci colostra poradí.
Odvtedy mám s colostrom tekutým aj kapsľovým veľa skúseností aj niekoľko vlastných. O týchto skúsenostiach však až v niektorom ďalšom článku.

Vladimír Baránek,  vbaranek@barimpexpo.sk

                  
comments powered by Disqus
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky