Aloe Vera - blog o zdraví
Blog
Zdravie z prírody
>

COLOSTRUM PROTI CHRÍPKE - Blog - príbehy - Zdravie z prírody

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

COLOSTRUM PROTI CHRÍPKE

Publikoval Viera Samselyová v Colostrum · 5/3/2016 18:48:00
Tags: ColostrumZima tento rok zase nie je tá naša typická zimná. Nedala nám veľa príležitostí na vyštípané líca a nosy od mrazu. Preto nečudo, že čoraz viac ľudí má nosy vyštípané smrkaním, soplením - jednoducho chorobou. 

Aj vy? Aj vy ste si odsedeli v preplnenej čakárni u lekára a odchádzali s ešte väčšou dávkou bacilov než s akou ste prišli?

Prezradím vám účinný prírodný spôsob, ako chrípke úspešne predchádzať, alebo keď už ochoriete, ako sa z nej čo najrýchlejšie dostať. Príroda to má už dávno zariadené, len my sme ju trochu pozabudli vnímať.
Tou úžasnou prírodnou silou je colostrum.

Viete si to predstaviť - ťažké nohy, bolesť celého tela - je vám jasné, že chrípka začína. V hlave vám hučí, dych sa vám kráti a je čím ďalej teplejší. Radšej si ani nesiahate na čelo, lebo aj ruky vás akosi neposlúchajú. Každá bunka vášho tela kričí, že chce ísť do postele.

Čo najskôr ako je to možné si do tej postele naozaj ľahnite. Ak si totiž ľahnete do postele a hneď užijete tekuté colostrum, začne pôsobiť okamžite. V čakárni, kde aj tak prídete len s veľkým sebazaprením, nazbierate len ďalšie vírusy a baktérie.

Prečo je colostrum také dobré? Obsahuje hotové protilátky na vírusy a baktérie, ktoré si krava za svojho života vytvorila. Je to hotová imunita. Jeho protizápalový účinok je úžasný a rýchly, keď ho použijete hneď, ako cítite, že začína choroba. Pretože ak sa vám v tele baktérie namnožia ako na farme, potom má colostrum ťažšiu prácu.

Ako to, že tak rýchlo zaberie proti baktériám a infekcii?
Obsahuje hotové protilátky na väčšinu vírusov a baktérií, ktoré sa v našom regióne vyskytujú. Protilátky ich alebo dokážu zničiť hneď, alebo ich zviditeľnia a náš imunitný systém sa o ich likvidáciu postará.
Užitím colostra pri prvých príznakoch choroba nemusí prepuknúť naplno. Colostrum ju vylieči hneď v zárodku. Alebo ak aj prepukne a vy telu doprajete oddych, aby malo čas zregenerovať sa, o 3 - 4 dni môžete byť fit.


Ako viem, že s colostrom sa dá predísť nielen chrípke? Jednoducho. Používam ho už 4 roky odkedy ho poznám a viem o jeho sile. A nie som sama.

Ani Inga naň nedá dopustiť. Zistite ako si colostrom pomohla >>


Chorobe je najlepšie predchádzať. A chrípke zvlášť. Dá sa jej predísť rôznymi spôsobmi, menej či viac účinnými. Colostrum patrí medzi tie najúčinnejšie spôsoby.

Prečo dokáže colostrum chrípku a aj obyčajné prechladnutie rýchlo zvládnuť?


Pretože proti RNA vírusom spôsobujúcim chrípku obsahuje už hotové protilátky. Dokonca podľa štúdie Cesarone et al., 2007 je colostrum 3x účinnejšie ako vakcína proti chrípke. 

Aj prechladnutie spôsobujú vírusy, presnejšie rhinovírusy patriace tak isto do skupiny RNA vírusov. Chcete komplexne posilniť svoju imunitu? Prečítajte si ako sa môžete preventívne chrániť proti chrípke a prechladnutiu.

Kedy ešte použiť colostrum

Najviac je colostrum vnímané ako "posilňovač" imunity. Pozrime sa, v akých prípadoch môžeme colostrum použiť:

  • akákoľvek akútna infekcia
  • preventívne pri opakovanej chorobnosti
  • pri nádorových ochoreniach
  • úrazy a stavy po úrazoch
  • autoimunitné a alergické ochorenia
  • osteoporóza (rednutie kostí)
  • obezita

S colostrom na infekčné ochorenia táviaceho traktu
Ako som spomínala vyššie, colostrum je výborné užívať pri vírusových ochoreniach.

Pri zápalových ochoreniach tráviaceho traktu ako sú Ulcerózna kolitída a Crohnova choroba prispieva colostrum k zastaveniu ich postupu.

Črevné mykózy a infekčné hnačky sú tiež ochorenia, u ktorých je protizápalový a protiinfekčný účinok colostra významným prínosom.

Dokonca aj pri Helicobacter pylori,Cryptosporidium parvumEscherichia coliShigella flexneriClostridium difficile,Vibrio cholerae a rotavirus je veľmi vhodné colostrum užívať.Čo je colostrum

Nie je to mlieko. Colostrum sa tvorí v mliečnych žľazách cicavcov krátko po pôrode mláďaťa ešte pred tvorbou mlieka. Má úplne iné zloženie ako mlieko.Čisté colostrum sa tvorí približne do 12 hodín po pôrode. Potom sa jeho tvorba postupne utlmuje, začne sa na jeho úkor tvorba materského mlieka a po určitom čase sa tvorí iba materské mlieko. 

Človeku je najbližšie kravské colostrum, Je zhodné na 99,9 % s ľudským, ale je oveľa účinnejšie. Prečo je to tak? Pretože teliatko nedostane v tele matky vôbec žiadnu imunitu. Všetko je to zariadené tak, aby bola celá (hotová) imunita odovzdaná teliatku tesne po narodení. Je to pre neho životne dôležité, inak by totiž nemalo žiadnu šancu prežiť.

Čo obsahuje?

Protilátky - sú zlúčeniny, ktoré dokážu cielene likvidovať niektoré druhy mikroorganizmov. Rozpoznajú ich, naviažu sa na ne a náš imunitný systém ich rýchlo a cielene zlikviduje. Patria tu imunoglobulíny, ktoré sú rozdelené do viacerých tried.

Colostrinín (PRP) - má imunomodulačné vlastnosti - posilňuje oslabenú imunitu, ale potláča imunitu namierenú proti vlastnému telu (autoimunitu). Stimuluje NK natural killers. Sú to zvláštne biele krvinky schopné nájsť bunky napadnuté vírusom alebo nádorové bunky a zlikvidovať ich. Na mnoho ochorení má výnimočne priaznivý vplyv.

Cykotíny - sú regulačné molekuly imunitného systému zodpovedné za procesy obrannej imunitnej reakcie. Niektoré z nich potláčajú nadmernú zápalovú reakciu.

Laktoferín - pôsobí protinádorovo a tým, že na seba viažu železo z baktérií, obmedzuje ich rast.

Enzýmy - colostrum ich obsahuje celý orchester, napríklad telomeráza - enzým nesmrteľnosti, Lysozym - chráni pred bakteriálnou infekciou.

Vitamíny - všetky základné vitamíny vrátane celého komplexu vitamínov skupiny B, ktoré podporujú správnu činnosť nervového systému.

Minerálne látky - hlavne vápnik, fosfor, draslík - základné zložky pri stavbe svalov a kostí, ale aj železo, jód, mangán, selén, kremík, zinok ...

Rastové faktory - podporujú hojenie rán, svalových zranení a rast tkanív.


Prečo je dôležitá kvalita colostra
Keďže je colostrum živočíšny produkt, je pre naše zdravie rozhodujúca jeho kvalita a vaša istota, že colostrum, ktoré používame má kvalitu potvrdenú nezávislou inštitúciou. Kvalitné colostrum je kontrolované na:
  • zvyšky antiobiotík
  • na BSE
  • na obsah pesticídov, toxínov, anabolík


Máte doma škôlkára?
Bojujete s každým bacilom a je viac doma ako v škôlke? Jeho organizmus sa "zoznamuje" s množstvom nových vírosov a baktébií naraz. Je to príliš veľká záťaž. Určite sa snažíte vyhnúť sa antibiotikám. Colostrum vám vo vašej snahe zvládnuť častú detskú chorobnosť prirodzene prírodnými prostriedkami pomôže. Je však treba podporiť detský organizmus počas celého obdobia zvýšeného bacilo-vírusového náporu. Neznamená to, že zabráni každej detskej chorobe. Ich výskyt však nebude postupne taký častý a priebeh choroby bude miernejší. A to určite stojí za to.

Začiatok jari a jesene - hlavné chrípkové obdobia
Pripravte sa na hlavný nápor chrípky či chorôb horných dýchacích ciest. Môžete im zabrániť preventívnym užívaním colostra. Posilnite svoj organizmus a nenechajte ho vysiliť chorobou. Oveľa lepšie a určite ekonomicky prínosnejšie je nemusieť vynechávať v práci, nemusieť byť so sebou či s chorými deťmi doma.
Pomôžte si ešte pred tým, ako príde najväčšia vlna chorobnosti.


Ak sa vám článok páči, dajte o ňom vedieť aj priateľom, zdieľajte ho na sociálnych sieťach FacebookGoogle+TwitterLinkedIn ...  Vľavo hore sú tlačítka

Ak máte pripomienky, skúsenosti alebo nápady, napíšte mi. Váš názor ma zaujíma.


Viera Samselyová

info@zdravie-z-prirody.skcomments powered by Disqus
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky