>

Ľudové recepty - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Ľudové recepty

Sirup proti nachladnutiu
10 dkg nastrúhaného chrenu zalejeme dvoma deci vody (prevarenej, ale vychladené) a pod pokrievkou necháme lúhovať pol hodiny. Potom scedíme, dôkladne vyžmýkame (cez plátno) a do tekutiny pridáme 10 dkg medu. Pri prechladnutí a chrípke užívame po jednej lyžici (deti jednu lyžičku) trikrát denne.

Chrenovej mlieko na pečeňové problémy
Tri lyžice čerstvého nastrúhaného chrenu zalejeme pohárom mlieka a všetko ohrievame na miernom ohni po dobu 5 minút. Potom necháme pod pokrievkou odstáť na 10 minút, nakoniec scedíme. Mlieko popíjame po dvoch dúškoch každé 3 hodiny. Liečba by mala trvať týždeň, je však potrebné vopred sa poradiť s lekárom, pretože niektorým pečeňovým problémom môže chren uškodiť.

Čaj na vyrážky v ústach
50 g strúhaného chrenu, 15 g semien kôpru a lyžice mäty sa zaleje pol litrom vriacej vody. Nechá sa (pod pokrievkou) 20 minút lúhovať, potom sa scedí. Týmto čajom niekoľkokrát denne vyplachujeme ústa až do úplného vyliečenia nepríjemné ústnej vyrážky.

Nastrúhaný chren s mliekom a tvarohom na pokožke vybieli rôzne fliačky a zároveň sa objaví (podľa dĺžky pôsobenia na koži) začervenanie, čo v minulosti používali mladé dievčatá na červené líca. Konzumácia dvoch lyžičiek čerstvého nastrúhaného chrenu po dobu 6 až 8 týždňov úplne obnovuje pokožku. Po takejto liečbe zmiznú pigmentové fliačky či starecké škvrny.
 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky