>

Masáž - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Masáž

Masáž

Je súčasťou starostlivosti o telo . Priaznivé pôsobenie masáží bolo preukázané už pred tisíc rokmi. Nie sú schopné samy o sebe detoxikovať organizmus a odviesť toxíny z tela, ale pozitívne pôsobia na vašu myseľ a tým aj na imunitu. 

Ovplyvňujú psychiku, podporujú organizmus a zvyšujú jeho odolnosť voči vonkajším vplyvom.

Osobitnú úlohu majú lymfatické masáže. Lymfatický systém sa podobá krvnému obehu, je rozptýlený po celom tele a jeho súčasťou sú lymfatické uzliny. Hlavnou funkciou je vstrebávanie prebytočnej tekutiny a jej návrat do krvného riečiska, viazanie tukov a správnu funkciu imunitného systému. Nadmerné zaťaženie lymfy stresom, úrazmi, operáciami sa prejavuje únavou nôh i celého tela, opuchmi či sklonom k infekčným chorobám. Preto je dôležité, aby lymfa dobre fungovala.
Bylinkové kúpele, kúpele a sauny
 
Bylinkové kúpele
V pohodlí domova si môžeme urobiť bylinkové kúpele. Pôsobia relaxačne a majú blahodarný vplyv na psychiku. Pri kúpeli dochádza k inhalácii liečivých zložiek, telo sa zbavuje únavy a stresu a podporuje sa tým správna funkcia organizmu. Pre relaxáciu môžeme skúsiť levanduľu, materinu dúšku alebo harmanček. Proti začínajúcej depresii použijeme pomaranč či rozmarín lekársky, na duševnú únavu listy eukalyptu a mäty. Krvný obeh podporí aloe vera a morské riasy. Ďalšou možnosťou sú olejové kúpele pripravené z éterických esencií. Uvoľňujú svalové napätie a dodávajú energiu unavenému organizmu. Ich účinnou zložkou sú silice. Esencia zo santalového dreva zmiešaná v kúpeli s pepermintovou esenciou vám bezchybne uvoľní napäté svalstvo.

Soľné kúpele
Simulujeme si nimi more, odporúčame ich praktizovať aspoň raz týždenne. Sú prospešné nielen dýchacím cestám, ale aj celému telu.
Príprava: 1 kg soli, najlepšie morskej, sa nasype do vane napustenej teplou vodou.  V soľnom roztoku relaxujte aspoň 20 minút.

Sauny
Prekrvujú pokožku a používajú sa k podpore imunity. Existujú sauny suché, parné alebo s prísadami bylín. Využívať ich môžu len ľudia zdraví. Pre kardiakov a ľudí s vysokým krvným tlakom nie sú odporúčané.
Nezabudnite: Pred každým bylinkovým, olejovým alebo soľným kúpeľom je vhodné sa osprchovať, aby telo bolo čisté. Voda vo vani sa nikdy nepripravuje horúca, ale vždy s príjemnou teplotou. Po kúpeli sa telo neutiera, oblečie sa rovno župan a hodinu treba relaxovať. Ideálne je potom už nevstávať a ísť rovno spať.
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky