>

Keď sa povie Reishi - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Keď sa povie Reishi

Doplnky > Reishi
Zoznámte sa s Reishi - hubou duchovnej sily

Pravdepodobne jedna z najstarších medicínsky využívaných húb. Už vyše 4000 rokov je známa pre svoj vplyv na zlepšovanie zdravia, dlhovekosť, celkovu odolnosť a zlepšovanie pamäte. Poznáme ju tiež pod názvom Ganoderma lucidum alebo Leskokorka lesk. V Japonsku ju nazývali Reishi alebo Mannetake, čo znamená „10.000-ročná huba, v Číne a v Kórei je známa ako Ling Zhi alebo Ling Chuhuba nesmrteľnosti.

 
 
 

Je to nejedlá drevokazná huba, ktorá rastie najmä v Japonsku a Číne a v týchto oblastiach je už tisíce rokov spájaná s liečbou rôznych druhov ochorení. Je jedným z najcennejších liečiv tradičnej čínskej medicíny. Zmienky o nej sú aj v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánone Žltého cisára.  V starých dobách boli ľudia ochotní cestovať do veľmi vzdialených miest, aby ju získali a mohli využiť jej silný liečivý potenciál. Bola vyhľadávaná kráľmi a ospevovaná básnikmi. V prírode sa vyskytujú rôzne druhy Reishi. Terapeuticky najcennejšia je červená Reishi, ktorá obsahuje viac ako 200 biologicky hodnotných látok, ako sú minerály, aminokyseliny, vitamíny, betaglukány a triterpény. Je veľmi vzácna. Parazituje predovšetkým na odumretých konároch listnatých stromov.

Pre jej schopnosť regenerovať funkcie organizmu a aktivizovať ho, ju užívajú ruskí kozmonauti a tiež šerpovia vo vysokých nadmorských výškach Himalájí.
Pre jej vysoký obsah polysacharidov, triterpenoidov a fytosterolov sa užíva ako silný imunostimulant. V súčasnosti sa užíva na prevenciu a liečbu nádorových ochorení
. V Japonsku je oficiálnym liekom proti rakovine.

Reishi je schopná nastoliť v tele rovnováhu.Komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky