>

Toxíny - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Toxíny

Toxíny

Toxíny pochádzajú z našej stravy, užívania drog , zo stresu a z vplyvov životného prostredia. Sú to tuky, obzvlášť oxidované tuky a cholesterol, voľné radikály, a iné nepríjemné molekuly, ktoré pôsobia toxicky. Náš organizmus sa ich dokáže zbaviť, ak správne pracuje hrubé črevo (ktoré odvádza nestráviteľné zvyšky potravy z organizmu preč), pečeň (ktorá čistí krv od škodlivín) a obličky (ktoré filtrujú krv). Ale zlé trávenie hrubého čreva, znížená funkcia pečene a zlé vylučovanie cez obličky zvyšujú toxicitu nášho organizmu.
Detoxikácia hrubého čreva

Preťaženie tela toxínmi sa musí stále odstraňovať. Jeden z najčastejších črevných problémov, ktorým ľudia dnes trpia je zápcha. Čím dlhší je čas, kedy nedochádza k odchodu stolice, tým väčšie je zaťaženie tela toxínmi. V črevách dochádza k zahnívaniu a kvaseniu a samozrejme sa zvyšuje aj riziko vzniku ochorenia.
Choroba zvyčajne začína práve tu. Preto kto trpí zápchou, mal by sa mať na pozore. Znížená pohyblivosť čriev je útočisko a potenciálne živná pôda pre vážne ochorenie. Aj riedka stolica alebo zlá kvalita po dlhšiu dobu, môže byť signálom nebezpečenstva pre vaše zdravie. Detoxikácia organizmu začína detoxikáciou čriev.
detoxikácia organizmu začína detoxikáciou hrubého čreva
Zahnívanie a kvasenie

Vzhľadom k tomu, že na hrubé črevo pôsobí hnilobný obsah, mení sa tak jeho tvar a sú negatívne ovplyvnené jeho funkcie. Dochádza k častým zápalom a objavujú sa divertikuly – zapálené vydutiny sliznice. Výrazne sa tým zhorší funkcia hrubého čreva. Hrubého črevo je telová "kanalizácia" a ak sa nelieči správne, môže akumulovať toxické jedy, ktoré sa dostanú naspäť do krvi. To môže spôsobiť celý rad ochorení.
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky