>

Viera Samselyova - o mne - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Viera Samselyova - o mne

Viera Samselyová

Ing.Viera Samselyová

 
Som matka dvoch synov, ktorá väčšinu svojho života prežila v zamestnaní. Ale poďme pekne po poriadku.
Narodila som sa v Poprade, kde som prežila detstvo a roky na strednej škole. Chvíľu ma kvôli štúdiu na TU „prichýlili“ Košice. Vyštudovala som Elektrotechnickú fakultu - špecializáciu biokybernetika. 
Pracovala som 30 rokov ako programátorka-analytička v Tatravagónke a.s. v Poprade. Milovala som svoju prácu a dala som do nej všetko – aj moje zdravie.  
Tak ako mnohým ľuďom, aj mne pripadalo normálne, že som ako 40-ročná začala mať ťažkosti s vysokým krvným tlakom. Začala som brať tabletky, ku ktorým sa po čase pripojili ďalšie. A aj ďalšie diagnózy a nadváha.  
Svoj zdravotný stav som začala riešiť až po 10tich rokoch, keď už som pociťovala veľké ťažkosti. Opúchali mi nohy, mala som nadváhu, boleli ma kĺby, na rukách som mala ekzém a trápil ma vysoký krvný tlak. Za tých 10 rokov ma tabletky vôbec nevyliečili. A vtedy som sa stretla s mojim bývalým kolegom Vladom Baránkom. Rozprával mi svoje skúsenosti, ako si pomohol prírodnou cestou s viacerými svojimi zdravotnými ťažkosťami. Veľmi ma to zaujalo, začala som sa učiť a orientovať na prírodu a zdravú výživu. Vzdelávala som sa, riešila jednu ťažkosť za druhou. Postupne som vysadila lieky, ktoré už neberiem 1 a pol roka.  A tlak mám normálny.  Vyriešila som si kožné ťažkosti, ktoré ma trápili, nečistú pleť, zníženú imunitu a aj nadváhu.
Teraz viem, aká dôležitá je prevencia, životospráva a zdravý životný štýl.  Pomoc ľuďom zlepšiť ich zdravie, pôsobiť v oblasti prevencie a zdravej výživy sa stalo mojim poslaním. 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky