>

Viete že ... ? - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Viete že ... ?

... naše telo nie je pre dnešné vysoké požiadavky geneticky nastavené ?


Na náš organizmus sú kladené neustále rastúce nároky.

Evolúcii trvalo tisíc rokov, aby sa naše telo geneticky prispôsobilo životným podmienkam. Náš výkon  sa kedysi obmedzoval na pár hodín (počas slnečného svitu).  Boli sme nastavení na jednoduchý život, doslova na prežitie, čo znamená potravu plus obranu.

Naše telo nám dokáže krátkodobo poskytnúť dostatok adrenalínu, aby sme mohli podať dobrý fyzický výkon. To je ale na úkor iných funkcií. Stresom je zanedbávaný nielen imunitný, ale aj tráviaci systém. Preto sa často stáva, že v období stresu častejšie ochorieme alebo trpíme tráviacimi ťažkosťami.

 
... železo je mimoriadne dôležité pre deti ?


Pretože deti rastú, potrebujú oveľa viac železa ako dospelí- Je pre ich organizmus dôležité pre rozvoj mozgu a kognitívnych schopností. Železo pozitívne ovplyvňuje pozornosť, pamäť, kreativitu, sústredenie, schopnosť orientácie ...


 
... aloe vera je posilňujúci prostriedok ?


Vďaka aloe vera dokáže ľudský organizmus mnohonásobne účinnejšie spracovať živiny - napríklad vitamín E. Vedci z univerzity v Scrantone (USA) zistili, že pri súčasnom užívaní aloe vera dokáže naše telo spracovať vitamín E o 269 % lepšie.

 
... fajčenie enormne zvyšuje oxidačný stres ?


S každou cigaretou pribudnú v našom tele milióny voľných radikálov. Pocit krátkodobého uvoľnenia, ktorý zvyknú cigarety vyvolať, je veľmi klamlivý. V skutočnosti sa nám extrémne zvýši úroveň oxidačného stresu v organizme.

 
... resveratrol je látka budúcnosti?


Niektorí lekári považujú resveratrol za látku budúcnosti, ktorá nám dokáže "predĺžiť život"!

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky