>

Vysvetlenie princípu - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Vysvetlenie princípu

Ako schudnúť > Schudla som 10 kg


Zmyslom nášho dokonalého plánu je nevystresovať telo a hlavne nehladovať. Dokonalý plán je o tom, že ak si v organizme poupratujeme, môžeme prejsť na fázu chudnutia,ktorá trvá 7 až 10 dní. Princípom je vynechať potraviny, ktoré majú vysoký glykemický index (biely chlieb a biele pečivo, biele cestoviny, bielu ryžu a zemiaky). Znížime príjem energie tým, že 1 až 2 hlavné jedlá nahradíme špeciálnymi nápojmi  alebo polievkami, ktoré zasýtia, dodajú telu všetky potrebné živiny, ale majú málo energie. Organizmus si za ten čas zvykne, že ak má hlad, dostane najesť. Ale keďže sme vďaka náhradám stravy znížili energiu, nesmie chudnutie trvať príliš dlho, najviac 14 dní. Náš organizmus sa nesmie zablokovať zo strachu, že ho chceme vyhladovieť. Musíme mať pohodu.
Po fáze chudnutia dáme telu, najavo, že sa nič nedeje a prejdeme do fázy stabilizácie. Stravujeme sa normálne, samozrejme, bez tých potravín, ktoré sme vylúčili - biely chlieb a biele pečivo, biele cestoviny, bielu ryžu a zemiaky. Zaradujeme do jedálnička veľa zeleniny a ovocia.
Fázu chudnutia a stabilizácie opakujeme dovtedy, kým neschudneme toľko, koľko potrebujeme.

Chudnutie


Odštartovala som 20.1.2014 a začala som chudnúť.
Jedla som iba ovocie a zeleninu v rôznych formách. Ovocné alebo zeleninové šaláty, prípadne som si ich rozmixovala. Jedno alebo 2 hlavné jedlá som nahradila kvalitnou náhradou stravy. Používala som špeciíáne nápoje na raňajky a špeciálne tyčinky na obed.
Naďalej som odkysľovala minerálmi a pridala som Colostrum, pretože je vynikajúcim spaľovačom tuku, pomáha ho odbúravať.
Toto som dodržiavala 5 dní. Ako to bolo s mojou hmotnosťou počas týchto dní ukazuje tabuľka s grafom.


 
 
 
 
Stabilizácia


Teraz nastáva fáza stabilizácie. V nej mám cieľ udržať si dosiahnutú hmotnosť. Koľko dní som chudla, toľko dní stabilizujem. Obyčajne je to 7 až 10 dní.
Jem všetko okrem bieleho chleba, bielych cestovín, bielej ryže a zemiakov. Samozrejme do jedálnička zaradzujem veľa ovocia a zeleniny. Pokračujem s odkyslovaním a s dávkami Colostra. A údaje?

 
 
 
 
 
Ako ďalej?


To ešte nie je koniec. Fázu chudnutia a stabilizácie striedam dovtedy, kým nedosiahnem hmotnosť, akú potrebujem. Mojim cieľom je dosiahnuť
65 kg. Podarí sa mi to?
Môžete ma sledovať, bude to pre mňa motivácia nestratiť svoj cieľ z dohľadu.


6.2.2014


Som po druhej fáze chudnutia. Mám 70,5 kg. Od štartu uplynulo 17 dní a ja som o 5 kg ľahšia. Celkom  príjemné, však?

20.2.2014


Po treťom chudnutí vážim 68,5 kg. Od štartu je to presne mesiac, schudla som 6,5 kg. Pokračujem aj v odkysľovaní, hodnota Ph ranného moču kolíše. Ale to je normálne. Telo sa ďalej zbavuje naukladaných solí kyselín, vyplavuje ich z tela von, preto nie je Ph stále 7.
Čo ma teší, nie som vôbec unavená, všetko zvládam v pohode. Po stabilizácii pokračujem v chudnutí.


6.3.2014


Po štvrtom chudnutí som trochu sklamaná. Schudla som iba 0,5 kg , zo 68 kg na 67,5. Prečo? Nevedela som si odpovedať. Robila som predsa všetko správne. :-(

Rozhodla som sa zavolať známemu, ktorý sa už dlho zaoberá zdravou výživou a radí aj športovcom. Prekonzultovala som s ním svoj problém. Sústredili sme sa na rôzne oblasti:
stravu - dokonca aj to, kedy čo jem.
denný režim - oddych a spánok je veľmi dôležitý
pohyb - je nutné hýbať sa.

Záver? Všetko je v poriadku, iba sa málo hýbem. Vysvetlil mi, že teraz, keď menej vážim, telo potrebuje aj menej energie. Preto jej musím viac spotrebovať, aby som ďalej chudla.
Pridávam teda pohyb. Nie náročný, žiadne superšportové maxivýkony. Úplne postačuje rýchla chôdza. Tomu sa teším. Cestu z práce absolvujem "po svojich".
Trpezlivo čakám aký bude efekt. A teší ma, že sa mám s kým poradiť, keď potrebujem poradiť

Vy máte takú možnosť tiež. Využijete ju? Napíšte mi.


20.3.2014


SOM V CIELI !!!!!!!

Presne 2 mesiace od štartu som po piatej fáze chudnutia dosiahla
65 kg !!!

Prispel k tomu aj pohyb, ktorý som pridala. Všetko do seba pekne zapadá.

Stačí sa rozhodnúť, dámy a páni. Vidíte, že sa to dá, že dokonalý plán funguje. Som človek z mäsa a kostí, teraz len minimom tuku. Poradím vám, ak napíšete.


A ako to vyzerá s mojou hmotnosťou dnes 26.3.2014?  Pozrite si údaje v  tabuľke a  v grafe.

Zaujalo Vás to? Viem Vám poradiť.  Napíšte mi.


 
 
 

Viera Samselyová

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky