>

Zloženie Reishi - Zdravie z prírody

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Zloženie Reishi

Doplnky > Reishi
Germánium

Ide o stopový prvok, ktorý je v Reishi biologicky viazaný a tým telu prospešný.
Dokáže priviesť minerály a kyslík do "zlej" rakovinovej bunky a vtedy rakovinová bunka hynie.
Reishi obsahuje  4 až 6krát viac germánia ako Ženšeň.

Polysacharidy

Reishi je bohatá na polysacharidy, ktoré tvoria vyše 57 % sušiny. Sú zložené z molekúl glukózy vzájomne pospájaných do rôzne dlhých reťazcov pomocou β-glykozidovej väzby (odtiaľ názov „beta-glukány“). Výskum priniesol poznatky o tom, že najaktívnejšími formami s vyššou biologickou aktivitou sú nerozpustné tzv. (1,3/1,6) β-glukány). Sú oveľa účinnejšie v porovnaní s rozpustnými (1,3/1,4) β-glukánmi - tie sú základom niektorých doplnkov na posilňovanie imunity na báze pekárenskeho droždia.Teda nie je beta-glukán ako beta-glukán.
Na „voľné“ miesta v reťazcoch možu byť navyše naviazané ďalšie proteiny (napr. Protein-8 s protialergickým a imunostimulačným účinkom, čím sa ešte viac zvýši ich aktivita.
V tradičnej čínskej medicíne sa Reishi používa v rámci Fu Zheng liečby, ktorá je považovaná za ekvivalent našej západnej imunologickej liečby. V medicíne sú beta-glukány známe ako „modifikátory biologickej odpovede“ pre svoju schopnosť aktivovať činnosť imunitného systému. Imunológovia z Univerzity v Lousville zistili, že beta-glukány sa viažu na povrch imunitných buniek, ktoré sú súčasťou vrodenej imunity na špecifickom mieste (CR3 receptore). To umožňuje imunitným bunkám rozoznať „cudzie“ od „vlastného“.
Štúdie naznačujú, že polysacharidy obsiahnuté v Reishi majú významné protinádorové účinky, pôsobia proti vzniku metastáz, zvyšujú účinok chemoterapie. Pomáhajú zmiernovať nežiadúce účinky chemoterapie a v spojení s ňou predlžovať pacientom život. Dokonca môžu potláčať nežiadúce účinky onkologickej liečby na tvorbu krviniek.

Triterpény

Sú to organické zlúčeniny, ktoré patria medzi základné stavebné kamene každého živého tvora. Vznikajú z nich steroidné hormóny a patrí medzi ne napr. aj vitamín A. Sú základnou zložkou esenciálnych olejov pridávaných do potravín, do parfumov a používaných v aromaterapii. Niektoré z nich sú súčasťou liekov podporujúcich vykašliavanie pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacich ciest.
Chemickou modifikáciou triterpénov vznikajú triterpenoidy a z nich sú odvodené ganoderové kyseliny. Najznámejšie z nich, ganoderová kyselina A a B majú množstvo biologických účinkov, medzi ktoré patrí napr. hepatoprotektívny efekt (ochranný účinok na pečeň), protinádorový efekt (priamy toxický vplyv na nádorové bunky) a potláčajú aktivitu 5-alfa reduktázy (znižujú hladinu hormónov
androgénov v prostate) čím významne pôsobia v prevencii rakoviny prostaty. Znižujú hladinu cholesterolu a krvného tlaku.

Adenosin

Ide o nukleosid adeninu ptomný v každej bunke ľudského tela. Má vplyv na vegetatívny systém a poruchy prekrvenia.

Vitamíny a minerálne látky

»  lanostan - protialergický účinok
»  manitol - účinok pri opuchoch,
»  polyfenoly s antioxidačnými vlastnosťami,
»  kumariny
»  proteíny
»  laktony
»  vitamíny skupiny B a C
»  meď
»  zinok
»  mangán
»  draslík
»  horčík

Komentáre
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky